Breednet wil dekkingsgebied fors uitbreiden

News Broadband Netherlands 18 MRT 2010
Breednet wil dekkingsgebied fors uitbreiden

Breednet wil zijn bereik fors uitbreiden. In Breednet werken onder meer KPN, UNET, Ziggo, Eurofiber en UPC Business samen met EZ, provincies en gemeenten om toegang en diensten te ontwikkelen voor het mkb. Breednet roept met een Oproep Tot Participatie meer aanbieders van breedband internet en (lokale) overheden op om deel te nemen aan de projectorganisatie.

Momenteel is Breednet vooral actief in Utrecht en Noord-Holland (in 45 gemeenten). De komende tijd moet Breednet in staat zijn om 33 procent van alle Nederlandse bedrijven toegang te bieden tot breedbanddiensten door breedbandinfrastructuur te stimuleren. Daarvoor wil de organisatie groeien naar 70 deelnemende gemeenten.

Concrete voornemens zijn: uitbreiden van het Breednet-gebied met 25 gemeenten in Noord-Holland Noord en de Gooi en Vechtstreek; toevoegen van Breednet-Light als overgangstechnologie in het hele Breednet-gebied; hercontracteren en integreren van de bestaande breedbandinitiatieven in breednet, vooralsnog zonder additionele vraagbundeling.

Gerelateerde artikelen