ACM neemt tariefbesluit voor monteur op DSL-netwerk

News Broadband Netherlands 18 MRT 2015
ACM neemt tariefbesluit voor monteur op DSL-netwerk
ACM heeft de gereguleerde prijzen berekend van enkele aanvullende diensten die KPN levert aan de afnemers van MDF op het kopernetwerk. Het besluit legt tarieven vast die KPN mag rekenen voor drie verschillende stapjes in het proces om een DSL-aansluiting op te leveren. De diensten in kwestie zijn MDF-Spoed- en Acceleratieorders, MDF access Doe-het-zelf Monteursproces (DHZ) en MDF access Incidentele SLA switch. 

Het ‘tariefbesluit MDF dienstinnovaties’ wordt tot en met 13 april genotificeerd bij de Europese Commissie. Als die geen bezwaren heeft, gaat het besluit daarna in. De tarieven gelden met terugwerkende kracht, omdat ze een uitwerking zijn van de vorige marktanalyse, het besluit Ontbundelde Toegang van 29 december 2011. De tariefplafonds voor de dienst MDF-Spoed- en Acceleratieorders gelden vanaf 6 november 2013. De tariefplafonds voor de dienst MDF access Doe-het-zelf Monteursproces gelden vanaf 5 juni 2014. De tariefplafonds voor de dienst MDF access SLA switch gelden vanaf 9 oktober 2014.

KPN en Tele2 hebben begin dit jaar gereageerd op de openbare consultatie van het besluit. ACM heeft daarna een kleine aanpassing gedaan, maar geen grote dingen gewijzigd. 

Related Articles